rozwiń zwiń

forum Oficjalne Konkursy

[Zakończony] W pustyni i w dżungli - wygraj książkę "Ostatnich gryzą psy".

LubimyCzytać
utworzył 19.01.2017 o 12:38

Pierwsza książka planowanego cyklu, która przybliża wspomnienia GROM-owca z dzieciństwa, kolejnych lat edukacji, aż po pobór i pierwsze kroki w jednostce wojskowej. Unikając fałszywej skromności, opowiada o fizycznym wysiłku aż do bólu i krwi, ale bez cienia wątpliwości w sens wyznaczonego zadania. Autor opisuje kolejne zajęcia, które podejmował jako cywil, a także nabywanie umiejętności, które pomogły mu przejść selekcję i kurs podstawowy GROM-u.

 
Próba, której poddawani są rekruci, by dołączyć do GROM-u to ciężki kawał chleba. Ochotnicy muszą wykazywać umiejętności przydatne w każdych warunkach – zarówno w dżungli, jak i pośród pustynnych piasków. Jednak, jak zaznacza autor, to zwykłe życie zaopatrzyło go w atrybuty, które zapewniły mu udział w szkoleniu do tej elitarnej jednostki wojskowej. Jak myślicie – która z Waszych umiejętności przydałaby się w ekstremalnych warunkach, z którymi mierzą się żołnierze?  


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.  



Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Ostatnich gryzą psy - Jacek Skowroński
Ostatnich gryzą psy

Autor : Naval

OSTATNICH GRYZĄ PSY to pierwsza z cyklu książka NAVALA przedstawiająca jego wspomnienia o życiowym szczęściu w trudnych sytuacjach oraz o determinacji i ciężkiej pracy, dzięki której początkowe niepowodzenie przekuwa się w sukces. Autor, unikając fałszywej skromności, opowiada o fizycznym wysiłku aż do bólu i krwi, ale bez cienia wątpliwości w sens wyznaczonego zadania. W książce nie ma gotowej recepty na sukces, NAVAL często powtarza, że każdy dociera inaczej do celu, ale skoro on dał radę, to czemu innym ma się nie udać! Autor, zanim został operatorem GROM-u, był dekarzem, ślusarzem, spawaczem, kelnerem, a nawet drobnym przemytnikiem. Nabyte w cywilu umiejętności pozwoliły mu przejść selekcję i kurs podstawowy, a potem stać się zawodowym żołnierzem i służyć w GROM-ie. Pokazuje czytelnikowi swoją drogę i udowadnia, że aby przetrwać w warunkach bojowych w dżungli i na pustyni, musiał najpierw przetrwać... starsze siostry ;), szkołę zawodową, zasadniczą służbę wojskową w Lublińcu, pracę robotnika w fabryce, czy usunięcie z kursu w GROM-ie. Jak mówi: „To żadne bohaterstwo, to życie. I wcale nie musi być nudne, wystarczy mieć cel i do niego dobry plan”, i właśnie dlatego warto przeczytać tę książkę!

Regulamin
  • Konkurs trwa od 19 stycznia do 26 stycznia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Bellona.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [51]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
Ola 23.01.2017 08:54
Czytelniczka

Myślę, że jedną z najważniejszych rzeczy w wojsku jest poczucie wspólnoty, poczucie, że człowiek obok mnie jest kimś więcej niż tylko numerem z nieśmiertelnikiem. Myślę, że jest to ważne aby kompletnie nie wyzbyć się człowieczeństwa. Uważam, że nawet w ekstremalnych warunkach potrafiłabym to osiągnąć a także pomóc to zrobić innym. Jak? Jestem ciekawa świata i łatwo zarażam...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Tina 23.01.2017 08:17
Bibliotekarka

Żołnierze muszą radzić sobie nie tylko z ułomnościami ciała, lecz przetrwanie w ekstremalnych warunkach to także, a czasem przede wszytkim, kwestia wytrzymałości psychicznej.
Koleje mojego życia wytrenowały mnie do tego stopnia, że nawet kiedy jest bardzo źle, potrafię sobie wmówić, że jest dobrze. Kieruję moje myśli na inne tory, wracam do pięknych wydarzeń z przeszłości,...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Poloznaczyta 22.01.2017 23:16
Czytelniczka

SŁUŻBA ZDROWIA TO JA :)
Skupiona i odważna! Jako położna poradzę sobie nawet w ekstremalnych warunkach! PRZYJMĘ PORÓD (wszędzie kobiety rodzą, nie tylko w szpitalu), ZSZYJĘ RANĘ (tak, to też umiemy)...a wszystko to co związane z krwią nie jest mi obce,nie powoduje odruchu wymiotnego i utraty przytomności!
PS. Intensywna terapia nie jest mi obca! Jeśli te umiejętności mi...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Justyna 22.01.2017 20:01
Czytelnik

Cierpliwość i wytrwałość. Na pewno ważna jest też pewność siebie i skromność...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
ConQuERor 22.01.2017 16:20
Czytelniczka

Wytrwałość jest kluczem do osiągnięcia w życiu tego na czym zależy nam najbardziej. Może być tak, że świat nie podarowałnam żadnych wartościowych talentów, a jednak to nie te osoby które dostały na starcie wszystko są teraz na szczycie. Na Mount Everesty życia wspinają się Ci, którzy walczą najdłużej. Ci którzy odpadając od ściany zbierają się do kupy i robią swoje bez...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
AnkaKa 22.01.2017 16:03
Czytelniczka

Planowanie strategiczne. Będąc kobietą pracującą, matką i żoną muszę ogarnąć wszystko i wykrzesać jeszcze czas dla siebie. To wymaga strategii kto kiedy jak i gdzie.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Angelika 22.01.2017 15:47
Czytelniczka

Ekstremalne warunki, ekstremalnymi warunkami, ale zdolność logicznego myślenia i nie popadania w panikę jest chyba ważne. Dlatego uważam, że przydałoby mi się to by jakoś poradzić sobie w tej sytuacji. Podchodzenie do pewnych sytuacji z logiką, może ułatwić zadanie. Nie zawsze w takich sytuacjach jest czas na zastanawianie się, ale zawsze jest lepiej, gdy zachowany zdrowy...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Bury 22.01.2017 11:32
Czytelnik

Jestem ze wsi. A ludzie ze wsi, różnią się od miastowych. Nie boję się pobrudzić, nie przeraża mnie widok krwi, ani kwik zarzynanych zwierząt. Jestem wytrzymały, nie boję się słońca - nie raz od świtu do zmierzchu plewiło się coś w polu. Ani mrozu bo nie raz i dwa musiałem odśnieżać naprawdę długi podjazd, albo iść od odśnieżonej szosy głównej trzy kilometry do domu. Nie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Magdalena 22.01.2017 10:42
Czytelniczka

Siła psychiczna.
Po każdym upadku powstaję, nadal walczę, nie poddaję się. Robię wszystko, by zwyciężyć. Mogę ponieść każdą cenę, by wygrać, by wyjść z danej opresji silniejsza. Nauczyć się, że w każdej próbie mogę zwyciężyć.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Zdrapka 22.01.2017 10:36
Czytelnik

wszystko potrafię wepchnąć w słoik i zawekować.Przy mnie nikt z głodu nie umrze, zwłaszcza jak nas zamkną w mojej piwnicy.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post